Barbara Materka

- właścicielka Dance Atelier Barbara Materka, tancerka, instruktorka tańca, choreografka, animatorka, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Taniec jest jej pasją, której oddaje się bezgranicznie i to on sprawia, że czuje się spełniona.
Barbara swoją taneczną podróż zaczęła już jako siedmiolatka trenując taniec nowoczesny w rodzinnym Sławnie. W 2004 roku, kiedy znalazła się w Trójmieście, zaczęła tańczyć w zespole tańca ludowego NEPTUN przy AWFiS w Gdańsku. Równocześnie trafiła do studia tanecznego The Salsa Kings, gdzie w tajniki salsy wprowadzili ją główni trenerzy studia - Monika Grzelak i Przemysław Wereszczyński. W 2006 roku Basia wyjechała do USA by tam szkolić się, nabierać doświadczenia i szlifować taneczny warsztat u salsowych pionierów.

W swojej karierze tanecznej Barbara uczestniczyła w wielu projektach tanecznych. Za najważniejsze z nich uważa spektakle teatralne "Roots” grane w teatrze “Off de bicz“ w Sopocie w reżyserii Przemysława Wereszczyńskiego. Spektakl wystawiany był również w Bielsku Białej, Białymstoku i Warszawie.
Barbara jest również Mistrzynią Polski w kategorii grupy latynoskie oraz V-ce Mistrzynią Polski w salsie mambo.

W 2015 roku Barbara została szczęśliwą mamą, co zmieniło jej życie diametralnie. Nie zmieniło to jednak jej miłości, jaką przez tyle lat żywiła do salsy, a wręcz przeciwnie- spowodowało iż dorosła i dojrzała do decyzji by otworzyć swoją szkołę, której nadała nazwę Dance Atelier. Jej taneczna przygoda dalej trwa, czego będziecie mogli doświadczyć uczęszczając na jej zajęcia.

"Tańczę z tego samego powodu co oddycham, ponieważ gdybym nie tańczyła, umarłabym..."

***Zapraszam do Mojego Tanecznego Świata***