Barbara Materka (Barbra)

Pasjonatka salsy i rytmów latynoskich. Założycielka Dance Atelier- miejsca gdzie miłość do tańca i dobra zabawa króluje. Taniec odgrywa ogromną rolę w jej życiu. Spełnia się jako tancerka, instruktorka, choreografka a także animatorka.
Od 7 roku życia tańczyła taniec nowoczesny w rodzinnym Sławnie. Gdy mając 19lat przybyła do Trójmiasta, jednocześnie tańczyła taniec ludowy w zespole "Neptun" przy AWFiS w Gdańsku oraz trafiła do szkoły tańca Salsa Kings gdzie w latynoskich rytmach zakochała się bezgranicznie. Przez te lata bezustannie szkoli się podczas warsztatów, festiwali w Polsce i zagranicą, a także wyjeżdżając do Nowego Jorku czy Mediolanu i biorąc lekcje u Mistrzów Salsy Nowojorskiej tj.Adolfo Indacochea i Tania Cannarsa, Frankie Martinez, Franklin Diaz, Eddie Torres czy Juan Matos.
Oprócz zwycięstw podczas Mistrzostw Polski Barbara uczestniczyła również w wielu projektach tanecznych. Tańczyła w spektaklu ROOTS w choreografii Przemysława Wereszczyńskiego występując w teatrach w całej Polsce. Wielokrotnie występowała również na scenach w Polsce, Paryżu, Wiedniu, Rydze, Berlinie i innych.
W szkole oddaje całą siebie, dając swoim kursantom zarówno ogrom wiedzy i cały czas to nowych informacji, przekazując ją całą sobą, jak i sprawiając że ludzie czują się jak na dobrej imprezie.

SYLWETKA INSTRUKTORA - BARBARA MATERKA (BARBRA)
1. /Moja pasja do tańca/... rozkwita we mnie niczym wschodzące słońce w pogodny, letni poranek, dając energię na każdy, nawet pochmurny dzień,

2. /Pierwsze kroki/... taneczne stawiałam w rodzinnym mieście, sławieńskim Domu Kultury

3. /Taniec to dla mnie/... coś więcej niż pasja. To miłość! Szacunek! Pot i łzy szczęścia! Radość ciała i pokora umysłu!

4./Kluczem do sukcesu instruktora jest/... optymizm, pracowitość, szczerość i radość z kursantów podążających za moimi krokami

5. /Doceniam/...każdą życiową lekcję, która ukształtowała moją osobowość

6. /W życiu kieruje się/... intuicją,która nigdy mnie jeszcze nie zawiodła. Jak każda emocjonalna kobieta wierzę w przeznaczenie, oraz dobro drugiego człowieka

7. /Mój ulubiony kolor/ ... hmm nie mogę się zdecydować gdyż lubię dzikie khaki, które odzwierciedla moją szaloną duszę, ale jednocześnie utożsamiam się bardzo z witaminową, energetyczną bombą z nutą soczystej i kwaśnej pomarańczy

8. /Mój znak zodiaku/... to poważny tylko z wyglądu, pogodny kociak ukryty w ciele dominatora, pazury pokazujący tylko broniąc swojego terytorium i stada.

9. /Cytat/... - pięknie ujęte sedno przez jednego z moich instruktorów: „Kluczem do sukcesu instruktora jest obserwowanie swoich uczniów, a nie tylko własnego odbicia w lustrze”

10. /Podziwiam/... ludzi walczących o swoje marzenia

11. /Chciałabym wypić kawę/ ... hmm to już się wydarzyło ☺ Moim marzeniem było wypicie kawy z Adolfo i Tanią, dlatego uważajcie o czym marzycie, bo marzenia się spełniają ☺

Dawid Kisiel (Dave)

Tancerz klasy tanecznej S, doświadczony instruktor i choreograf, tańczy od 19 lat. Ma na koncie kilka sukcesów, takich jak finalista i medalista turniejów Grand Prix Polski, finalista turniejów zagranicznych w tańcu towarzyskim oraz tytuł mistrza Polski Latin Show Teams z 2009r. Ponadto m.in.:
• Współpracował z TVP biorąc udział w programach telewizyjnych, m.in. „Jaka to melodia”, „Mój pierwszy raz”. Był także jurorem precastingów drugiej edycji programu telewizji Polsat “GOT TO DANCE”, oraz półfinalistą telewizyjnego show „GOT TO DANCE”. Najważniejsze jest jednak to, że ciągle szkoli się u światowej klasy instruktorów i kocha to co robi, wyrażając to w swoim tańcu oraz na zajęciach, które prowadzi :)

SYLWETKA INSTRUKTORA- DAWID KISIEL (DAVE)
1. /Moja pasja do tańca/... jest jak zła, lecz pociągająca kobieta – często mam jej dość, ale już nie potrafię i nie chcę bez niej żyć.

2. /Pierwsze kroki stawiałem/... w Domu Kultury w Łodzi, nomen omen przy ulicy Sopockiej; może już wtedy dało o sobie znać przeznaczenie, które przywiodło mnie do Trójmiasta.

3. /Taniec to dla mnie/... zawód, który póki co sprawia mi wiele radości i pozwala łączyć zarabianie z tym, co kocham. To chyba nazywa się szczęście.

4. /Kluczem do sukcesu instruktora jest/... obserwowanie swoich uczniów, a nie tylko własnego odbicia w lustrze.

5. /Doceniam/... w życiu każde doświadczenie, bo pozwala to życie doskonalić. Uczę się doceniać urok chwili.

6. /W życiu kieruje się/... głównie emocjami, choć pewnie częściej powinienem rozumem:)

7. /Mój ulubiony kolor/... kolory są jak dobre jedzenie – dobierasz je w zależności od nastroju, pogody i apetytu.

8. /Mój znak zodiaku/... wodnik.

9. /Cytat/... TO JUŻ PRZEGIĘCIE:) NIE BĘDĘ NA SIŁĘ WYMYŚLAŁ:p

10. /Podziwiam/... ludzi ambitnych i konsekwentnych, którzy w dążeniu do celu pozostają ludźmi.

11. /Chciałbym wypić kawę z/...mocne, jak jego muzyka, espresso - z Tito Puente, nieco lżejsze, ale aksamitne jak jej ruch, cappuccino z Grisselle Ponce.

MARLENA KĘDZIERSKA (MARLA)

Z zawodu marketingowiec, z pasji florystka. Właścicielka Bukieciarni Różanej i współzałożycielka pracowni florystycznej – Różana Studio. Na co dzień aktywna w wyuczonym zawodzie, któremu oddaje się z zapałem. Taniec pojawił się w jej życiu jako forma rozrywki i wypełniacz czasu po pracy. Gdy przygoda z tańcem stała się jej bliższa, okazało się, że jest to również sposób na życie, dzięki któremu poznała fantastycznych ludzi, bez których nie wyobraża sobie już życia. Kiedyś kursantka, później instruktorka salsy i bachaty, dziś menadżer szkoły tańca. I tak oto ta taneczna przygoda towarzyszy jej przez całe życie.

SYLWETKA INSTRUKTORA – MARLENA KĘDZIERSKA (MARLA)

1./Pierwsze kroki/... olaboga ☺ dawno temu i nieprawda ☺

2./Taniec to dla mnie/... mentalny relaks i wyzwanie.

3./Kluczem do sukcesu instruktora jest/... umiejętność przekazywania informacji czyt. PASJI, poza tym: prawdziwość, szczerość i pogodne usposobienie.

4. /Doceniam/... ludzi odważnych, którzy dążą do realizacji marzeń.

5. /W życiu kieruje się/... rozumem ale też i sercem. To mieszanka wybuchowa, dzięki której jestem tu gdzie jestem.

6. /Mój ulubiony kolor/... RÓżANy…hihi… ;)

7. /Mój znak zodiaku to/... to baran. Spontaniczna, odważna i zaczepna dusza ze mnie, ukryta w upartym ciele, podążająca naprzód chcąc osiągnąć zamierzone cele.

8. /Cytat/...…”najpiękniejszym ubraniem kobiety są ramiona kochającego mężczyzny”

9. /Podziwiam/... tych, którzy wybierają trudniejszą drogę, chociaż mogli pójść na skróty!!
10. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... gorącą i słodką jak prawdziwa kobieta… z Coco Chanel.

Aleksandra Kasprzyk (OLAA)

Swoją wielką przygodę z tańcem która twa do dziś, rozpoczęła w wieku 7 lat. Pierwsze kroki stawiała w jednym z najlepszych w tamtym okresie zespole tańca współczesnego „Rebelia". Przez lata rozwijała swoją pasję ucząc się pod czujnym okiem najlepszych nauczycieli takich jak: Thierry Verger, Jean Cloude, Luciano De Natale, Andy Lemond, Ira Nadia Kodiche, Takako Matsuda, Joyss, Moosa, Andrea Heil i wielu innych. W wieku 17 lat przeniosła się do Trójmiasta by dalej poszerzać swoje horyzonty ucząc się wszechstronnego stylu zwanym powszechnie Street Dance. Obecnie jest profesjonalną tancerką oraz instruktorką. Wielokrotnie miała zaszczyt współpracować z największymi autorytetami tańca przy tworzeniu spektakli oraz projektów tanecznych.
Swoją pasją oraz energią zaraża młodsze pokolenia. Wielokrotnie miała możliwość prowadzenia nauki tańca nowoczesnego, warsztatów oraz kursów. W zajęcia wkłada maksimum swoich możliwości oraz serca, by nowi adepci mogli w pełni poszerzać swoje umiejętności, a zaszczepiony w ich duszy taniec nigdy nie umarł.

SYLWETKA INSTRUKTORA – ALEKSANDRA KASPRZYK (Olaa)
1./Moja pasja do tańca/... sprawiła że doceniam ciężką pracę

2./Pierwsze kroki/... w wieku 5 lat na podwórkowym trzepaku z publicznością na ławce

3./Taniec to dla mnie/... moje różowe okulary ☺

4./Kluczem do sukcesu instruktora jest/... konsekwencja i cierpliwość , bycie sobą

5. /Doceniam/... pomoc ludzi którzy mnie otaczają

6. /W życiu kieruje się/... fantazjami i marzeniami ☺

7. /Mój ulubiony kolor/... czarny

8. /Mój znak zodiaku to/... ten co pokazuję rogi ☺ byk

9. /Cytat/... „ Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu“

10. /Podziwiam/... Beyonce ☺

11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... nie pijam kawy !

Jaryna Kuczabska (YARI)

1./Moja pasja do tańca/...znajdziesz ją w moich oczach

2./Pierwsze kroki/...miałam 7 lat, gdy zaczęła się ta historia z tańcem towarzyskim

3./Taniec to dla mnie/...Wszystko. To krzyk mojego serca. Coś co zostanie ze mną do końca i nigdy nie zdradzi.

4./Kluczem do sukcesu instruktora jest/...kiedy dajesz uczniowi poczucie własnej wartości, kiedy on staje kimś ważnym na zajęciach i wie, że o nim pamiętasz i cieszysz się każdym jego tanecznym sukcesem

5. /Doceniam/...wszystkie lekcje w ciągu tych lat, które dostałam w swoim życiu i ludzi którzy przychodzą do mnie po tą wiedzę

6. /W życiu kieruje się/...miłością do ludzi i do tego co chcę robić

7. /Mój ulubiony kolor/...czarny

8. /Mój znak zodiaku to/...wodnik

9. /Cytat/...Always remember to fall asleep with a dream and wake up with a purpose

10. /Podziwiam/...tancerzy, którzy w krótkim czasie osiągają wielkie sukcesy

11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/...nie piję kawy, fuj :-p

Joanna Nadrowska (Dżoana)

Pierwsze doświadczenie taneczne zdobywała z zakresu tańca ludowego, towarzyskiego oraz współczesnego, rozpoczynając swoją edukację w wieku 6 lat.
W 2008r. zdobyła tytuł instruktora, kończąc z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie na specjalizacji Taniec Jazzowy, pod kierunkiem Piotra Galińskiego
Od 2012 roku związana z Sopockim Teatrem Tańca.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, studiów pierwszego stopnia na kierunku Animacja Społeczno-Kulturalna.
Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w trójmiejskich szkołach tańca. Doskonali również swoje umiejętności na Międzynarodowych Konferencjach Tańca Współczesnego, warsztatach oraz w szkołach tańca w kraju i za granicą.
Style, w których najlepiej się odnajduje to taniec współczesny modern jazz oraz jazz.

SYLWETKA INSTRUKTORA - JOANNA NADROWSKA (DŻOANA)
1. /Moja pasja do tańca/… pojawiła się już dawno, wciąż trwa i nadal ją rozwijam.

2. /Pierwsze kroki/… stawiałam w Sopocie w MDK-u w zespole „Alga”.

3. /Taniec to dla mnie/…poniedziałek, wtorek, środa, czwartek , piątek, czasami sobota, rzadko niedziela, ale na szczęście potem znowu przychodzi poniedziałek.

4. /Kluczem do sukcesu instruktora jest/… cierpliwość, pełne zaangażowanie, kreatywność oraz świadomość, że chcieć to móc.

5. /Doceniam/… śniadania w łóżku, ciepłe wieczory, późne poranki, doświadczenie zdobyte w podróży, otwartość, bezpośredniość i szczerość.

6. /W życiu kieruje się/… czasem w lewo, a czasem w prawo.

7. /Mój ulubiony kolor to/… czarny.

8. /Mój znak zodiaku to/… lew.

9. /Cytat/… „Wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej”

10. /Podziwiam/… wytrzymałość w dążeniu do celu i ludzi, którzy wspierają tych dążących. Najbardziej tych, co dążą ze mną i nadal wytrzymują moją obecność.

11. /Chciałabym wypić kawę z/ …mlekiem.

Jacek Cholewiński (Jack)

SYLWETKA INSTRUKTORA - JACEK CHOLEWIŃSKI (JACK)
1./Moja pasja do tańca/... zaczęła się przypadkowo i niewinnie. Jednak szybko okazało się, że to mój nowy konik, który podporządkował inne zajęcia.

2./Pierwsze kroki/... stawiałem w Salsa LA. Po chwili chciałem więcej i więcej, więc dołączyła Salsa NY, Bachata i Kizomba oraz inne style, które dostarczają mi dużo frajdy.

3./Taniec to dla mnie/... nałóg, pomysł na spędzanie wolnego czasu i sposób poznawania nowych osób

4./Kluczem do sukcesu instruktora jest/... brak ograniczeń stylu oraz czerpanie radości z tańca

5. /Doceniam/... osoby, które dążą małymi krokami do określonego celu.

6. /W życiu kieruje się/... przemyślanymi wyborami.

7. /Mój ulubiony kolor/... niebieski

8. /Mój znak zodiaku to/... baran

9. /Cytat/... Ciało się wyćwiczy. Taniec trzeba mieć w sercu! ☺

10. /Podziwiam/... tancerzy, których izolacje ciała wydlądają jak science-fiction.

11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... Frank Santos

Ewa Jeziorska (Eva)

Studentka "Sportu" na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku o specjalizacji "Trener Tańca Sportowego". Posiada mistrzowską klasę taneczną w tańcach latynoamerykańskich.
Taniec to jej codzienność i zasadnicza część jej samej. Od wielu lat współpracuje jako tancerka i choreograf z agencjami artystycznymi na terenie Trójmiasta. Miała przyjemność wystąpić na deskach Teatru Wybrzeże oraz Filharmonii Bałtyckiej. Wzięła udział w wielu eventach, koncertach, teledyskach oraz pokazach typu: Sopot Top Tredny Festival, Koncert IZES, TRIO, „Desperados – The Wildest Night Party oraz w filmie „Układ zamknięty".

SYLWETKA INSTRUKTORA - EWA JEZIORSKA (EVA)
1./Moja pasja do tańca/... mój sposób na życie.

2./Pierwsze kroki/... stawiałam będąc już na sudiach w Klubie Sportowym "Perfect" pod okiem Piotra Czarneckiego.

3./Taniec to dla mnie/... nie tylko układ figur, to pokochanie samej siebie.

4./Kluczem do sukcesu instruktora jest/... zaangażowanie i indywidualność.

5. /Doceniam/... małe codzienne "szczęścia" .

6. /W życiu kieruje się/... serduchem.

7. /Mój ulubiony kolor/... czarny/biały. (chcę dwa na raz!)

8. /Mój znak zodiaku to/... Byk.

9. /Cytat/... "Don't try. Just do it! " - Ch.Bukowski

10. /Podziwiam/... moją Mamę. Za jej upór i wiarę w moje możliwości, kiedy ja już nie miałam sił.

11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/... ale tak serio? to jakby się dało...to poproszę do stolika Hermione Granger :p

Aleksandra Walczak (Aleksis)

Z tańcem związana od najmłodszych lat. Najpierw przyprowadzona przez rodziców na lekcję baletu, co nie do końca jej odpowiadało, potem skacząca do rytmów krakowiaka, oberka i polki , a także stonowanych tańców barokowych. Koniec końców namówiona przez koleżankę trafiła na lekcję salsy i to było to! Przez lata była częścią formacji Locas pod czujnym okiem Barbry. W między czasie na horyzoncie pojawiła się druga fascynacja czyli bieganie. Po ciuchu marzy o maratonie lecz póki co może pochwalić się kilkoma przebiegniętymi półmaratonami. Do dziś nie umie się zdecydować co bardziej ją kręci więc próbuje pogodzić obie pasje. Dodatkowo grafik od zadań specjalnych „na wczoraj”, który sprawuje pieczę nad wizualną stroną studia.

SYLWETKA INSTRUKTORA - ALEKSANDRA WALCZAK (ALEKSIS)
1./Pierwsze kroki/... w sopockim Domu Kultury na lekcji baletu.

2./Taniec to dla mnie/... forma odcięcia się od codziennych problemów, radość i dawka pozytywnej energii.

3./Kluczem do sukcesu instruktora jest/... umiejętność przekazania swojej wiedzy i pasji poprzez emocje jakie wyzwala taniec.

4. /Doceniam/... każdą chwilę.

5. /W życiu kieruje się/... kobiecą intuicją (póki co mnie nie zawiodła).

6. /Mój ulubiony kolor/... z jednej strony zimny, stonowany szary, z drugiej energetyczny, bijący po oczach róż.

7. /Mój znak zodiaku to/... charakterny lew.

8. /Cytat/... „Nigdy nie żałuj tego co sprawiło, że choć przez chwilę byłeś szczęśliwy”.

9. /Podziwiam/ … ludzi nie bojących się walczyć o swoje marzenia.

10. /Chciałabym wypić kawę z/... Jamesem Bondem - agentem 007 :)

Paulina Lubińska (Puli)

Rysownik Dance Atelier Barbara Materka.
Artysta od urodzenia - artystyczną falę i naukę rozpoczął szkic plakatu z filmu „Titanic” w 1997r. Odtąd ołówek, kredki czy farby stały się wiernymi kompanami na co dzień.

Autorka komiksowego bloga od 2013 r. : puliworld.blogspot.com

SYLWETKA INSTRUKTORA - PAULINA LUBIŃSKA (PULI
1./Moja pasja do tańca/… jest nieśmiała :) Uczę się.

2./Pierwsze kroki/… pierwsza cała przetańczona piosenka z własną choreo po kuchni rodziców podczas sprzątania do piosenki Kylie Minogue - „Can't Get You Out Of My Head” :) Dawno, dawno temu…

3./Taniec to dla mnie/… Radość, przyjemność, rozwiane włosy, kocie ruchy, świadomość swojego ciała i wolny umysł. Uwielbiam oglądać tancerzy *.*

4./Kluczem do sukcesu instruktora jest/… chęć dzielenia się swoją pasją i umiejętnościami.

5. /Doceniam/… każdą chwilę szczęścia, te małe i te duże :)

6. /W życiu kieruje się/… uczuciami.

7. /Mój ulubiony kolor/… aby dostrzec kolor potrzeba tła, dlatego często wybieram szary - dla wszystkich kolorów z palety.

8. /Mój znak zodiaku to/… Strzelec

9. /Cytat/… to raczej zasada, aby mieć zawsze „otwartą głowę”.

10. /Podziwiam/… ludzi z pasją.

11. /Chciałabym wypić kawę z/… Łołem :)

Mateusz Lubański (Mat)

Przygodę z tańcami latynoskimi zaczynał kilka razy. Najpierw dwumiesięczny kurs tańca towarzyskiego w liceum. Później próby załapania podstaw salsy liniowej w gdańskiej szkole tańca, by w końcu trafić, za kolegami “infotrolami” ze studiów, na zajęcia Maćka Urbańskiego, szerzącego niegdyś klasyczne Casino w Gdańsku. Później znowu bezskuteczne próby z salsą liniową i w końcu zajęcia z Kubą Soliwodą i Pualiną Śmigielską. Odkrycie kubańskiej rodziny tworzonej przez kursantów, wspólne wyjazdy na festiwale. Poznawanie kultury kubańskiej i odkrycie tego jak można bawić się tańcem.
Serce zaczęło bić w rytmie clave. W przeciągu 3 lat wziął udział w licznych warsztatach, przede wszystkim tańców afrokubańskich i rumby z instruktorami światowej klasy takimi jak: Pedrito Luis Gonzales, Yoanis Tamayo, Maykel Fonts, Alfredo Garcia, Osbanis Tejeda, Aneta Kępka, przegenialny Daniel Pancerz i człowiek orkiestra Eryk Januszyk.
Aktualnie rozwija się głównie w reggaetonie. Izolacje i świadomość ruchu to jego klucz do sukcesu.

SYLWETKA INSTRUKTORA – MATEUSZ LUBAŃSKI (Mat)

1./Moja pasja do tańca/ wciąż rozkwita i dostaje nowe pąki z każdym przetańczonym utworem, nowopoznanym ruchem, ofiarowanym mi uśmiechem czy dobrym słowem. :)

2./Pierwsze kroki/ stawiałem do Mareszki w zespole kaszubskim jakieś 20 lat temu.

3./Taniec to dla mnie/ możliwość uszczęśliwiania innych i siebie w tym samym czasie; czysta wymiana emocji; chwila oderwania od rzeczywistości, w której martwię się tylko o to żeby partnerka była zadowolona… bo wtedy będę i ja. Pełna symbioza :)

4./Kluczem do sukcesu instruktora jest/ świadomość ruchu, pasja oraz umiejętność dzielenia się nimi z innymi. Wszystko oparte na tyle dużą wiedzą, by być autorytetem dla swoich kursantów i wzorem do naśladowania.

5. /Doceniam/ szczerość i konstruktywną krytykę; ludzi, którzy nie boją się wyrażać swojej opinii, ale też nie wierzą ślepo w swoją rację.

6. /W życiu kieruje się/ zdecydowanie emocjami, często żyję chwilą, chociaż staram się postępować racjonalnie i mieć plan.

7. /Mój ulubiony kolor/ kiedyś była nim stonowana zieleń, ubierałem się jak drzewo… jednak odkąd regularnie tańczę, życie stało się tak kolorowe, że trudno wybrać nawet kilka. ;p

8. /Mój znak zodiaku to/ musi być skorpion.

9. /Cytat/ “konkurs nie jest w tym kto najlepiej tańczy, tylko w tym kto wyciąga z tego najwięcej przyjemności“

10. /Podziwiam/ Eryka Januszyka i Daniela Pancerza, bo są najbardziej kubańskimi białasami jakich miałem okazję poznać.

11. /Chciałbym/Chciałabym wypić kawę z/ Natalią Grzesiak i Stingiem. Z Kubańczykami prędzej poszlibyśmy na rum. :P